A Jó Dödölle Titka: Podcast: Ízek, Receptek, Történetek – Őrségi Ételek A Dödöllétől A Hajdinamáléig | Anyanet

Dödölle. Egy étel, amelynek a nevét egy gyerekmondókának köszönhetően sokan ismerik, mégis kevesen tudják, vagy merik elkészíteni. Még itt Zalában – ahol ennek az ételnek talán a legnagyobb hagyománya van – is sokan vannak, akik nem állnak neki dödöllét készíteni, mert macerás és könnyen el lehet rontani. Lássuk a titkokat! Jó dödöllét nem lehet új burgonyából készíteni, mert az túl vizes lesz és nem tudjuk majd megformázni. A klasszikus recept a következő: 1. A burgonyát vékony karikákra szeljük és feltesszük főzni annyi sós vízben, ami egy ujjal felette van. Addig főzzük, amíg szinte szétesik. 2. Ekkor hozzátesszük a liszt et és jön a leglényegesebb mozzanat, hogy nem vesszük le a tűzről, hanem a pépesre főtt burgonyát addig dolgozzuk el a liszttel, amíg egynemű tészta lesz belőle és elválik az edény oldaláról. Ennél a pillanatnál a liszt is megfőtt már. Az öregek azt mondják akkor jó a dödölle, ha csepeg a padlás, vagyis aki készíti, annak a veríték folyik a homlokáról. 3. A kész masszát hűlni hagyjuk, majd három centi vastagon rásimítjuk egy kistányérra, onnan pedig evőkanállal szép gombócokat készítünk belőle.

A jó motor titka - Page 4 - www.zsiguli.hu

a jó dödölle titka mindennek

Ezek a túrós palacsinták bolyhos, finom jóságosak, és igazán könnyű elkészíteni! Az összetevők egyszerűek (valószínűleg mindent megtalál a hűtőben). Felfújják, mintha senki sem foglalkozna velük, és melegítik újra jól – csak tedd be őket a kenyérpirítóba, és üzletben vagytok. 3 mintát vettem ki az edényből. Tovább a folytatáshoz → Nalisniki sajtos palacsinta. Ennek az orosz ételnek sok neve van, de bárhogy is hívják, ez továbbra is az egyik legnépszerűbb étel az édes sajtos orosz palacsinta reggelire, ebédre vagy késő esti snackre. Tovább a folytatáshoz → Palacsintasütésnek meg van a saját technikája, hogy ne égjen le az édes palacsintatészta. Palacsinta sütés kezdőknek készült és elsajátíthassuk egyenlőre a fogásokat és a palacsinta sütés folyamata. A tészta sütése vas palacsintasütőben készült. Olvassuk el és tanulmányozzuk a videót, hogy mi a jó palacsinta titka. Hajnalba bekevertük a palacsintatésztát. Persze nem muszáj, de jó pihentetni a palacsinta tésztát sütés előtt. A kisütött palacsinták egymásra rakva.

Használjunk szobahőmérsékletű alapanyagokat, vegyük hozzá a fáradságot, és készítsük elő a lisztet, a tejet, a tojást és a cukrot is. Az élesztőt felfuttatjuk: általában úgy készítjük, hogy az élesztőt kikeverjük egy kis langyos tejjel szinte tejfölös állagúra. Fontos, hogy ahhoz, hogy az élesztő dolgozni kezdjen, egy kis szénhidrátra van szüksége, tehát adhatunk hozzá egy kicsi cukrot vagy egy kicsit lisztet, így beindítva az élesztőgombákat. Régen úgy tanították, hogy minden alapanyagot mérjünk össze már a legelején, de sokkal szebb tésztát lehet gyúrni akkor, ha a végén adjuk a tésztához, amikor az már jól ki van dolgozva – mondta Kiss Krisztián. A fonott kalács édeskés, de nem szabad túlédesíteni a tésztát, mert ugyan a cukor kis mennyiségben segíti az élesztő munkáját, nagy mennyiségben viszont lefojtja, akadályozza a gázképződést. Hármas, négyes, de akár hatos fonással is próbálkozhatunk Krisztián elmondta, hogy 1 kg liszthez maximum 8-10 százaléknyi, vagyis 80-100 gramm cukrot számoljunk, de a pékkalácsnál ez az arány 5 százalék körül mozog.

A jó házasság titka, ha egyértelmű, ki a "főnök"?

a jó dödölle titka liszt

A takarékoskodás sajnos sokszor nehezebb, mint gondolnánk, és szinte teljes életmódváltást igényel. Korábban már írtunk arról, hogy hogyan spórolhatunk a konyhában, most viszont további ötletek és praktikák következnek! Vásárlás Ha zárás előtt megyünk a piacra, olcsóbban juthatunk sok olyan élelmiszerhez, amelytől az árusok szívesen megszabadulnának, mert másnap kevésbé frissen már nem tudják eladni, így alkuképesek lehetnek a jó árra. Kiadások Mindig írjuk fel kiadásainkat és bevételeinket egyaránt. Akkor is, ha kis összegről van szó, hiszen sok kicsi sokra megy. Így látni fogjuk az adott hónapban, mire költöttünk feleslegesen, és mivel lehetne spórolni. Akciók Figyeljük a szórólapokat! Saját tapasztalatból tudom, hogy ezek legtöbbször a kukában végzik, de sokszor jó összehasonlítani az üzletláncok különböző ajánlatait. Ennek ellenére azt is tartsuk szem előtt, hogy attól még, hogy valami akciós, nem feltétlenül van rá szükségünk. Lista írás Jó, ha tudjuk, mi van otthon a kamrában vagy konyhaszekrényben, sőt, egy cetlire is felírhatjuk a listát, és kitűzhetjük a hűtőre, hogy ne vegyük meg az ötödik paradicsomsűrítményt, vagy épp a huszadik kukoricakonzervet.

  • A jó dödölle titka film
  • A kocsonya főzés titkai - avagy a jó kocsonya recept egyszerű! - Kőeccerű recept
  • Müller kazincbarcika ünnepi nyitvatartás

2-3 közepes közepes vöröshagyma 30 dkg finomliszt 1 kg szétfövő burgonya libazsír Meghámozzuk a krumplit, felkockázzuk. Berakjuk egy fazékba, öntünk rá annyi vizet, amennyi ellepi, sózzuk, és addig főzzük, míg a krumplidarabok el nem kezdenek szétesni. Ekkor habverővel krémes állagúra verjük. Hozzászórunk annyi lisztet, amennyit felvesz (nagyjából 30 dkg kell hozzá), folyamatosan keverjük, és kis lángon tovább főzzük. Ha már jó sűrű, libazsíros kanállal egy kizsírozott lapos edénybe szedjük. 170-180 fokos sütőben jó alaposan megpirítjuk. Amíg sül, a vöröshagymát meghámozzuk, félbevágjuk, és vékonyan felszeleteljük. Libazsíron halványbarnára sütjük. Tálalás előtt rászórjuk a dödölle tetejére. Sonkás rakott dödölle Miért nevezzük "lacinak" a bódékban működő olcsó kifőzdéket?

a jó dödölle titka film
kakaós-csiga-tojás-nélkül