F1 Brazil Nagydíj Hamilton

Lewis Hamilton indulhat az első rajtkockából a vasárnap 17 órakor kezdődő 71 körös Brazil Nagydíjon, miután az időmérőn legyőzte csapattársát, a szintén a vb-címért küzdő, a futamot 19 pontos előnnyel váró Nico Rosberget. A két Mercedes mögül Kimi Räikkönen és Max Verstappen, a harmadik sorból Sebastian Vettel és Daniel Ricciardo rajtol. A Brazil Nagydíjtól búcsúzó Felipe Massa csak a 13. rajtkockát szerezte meg a felhős időben, de száraz pályán megtartott edzésen. Lewis Hamilton a pole-ból, Nico Rosberg elől indul vasárnap Bár sűrű felhők alatt rendezték meg, nem lett esős a Brazil Nagydíj időmérője, így senki sem szorongathatta meg a Mercedes pilótáit, akik egymás között döntöttek a pole pozícióról. A legutóbbi két futamot megnyerő Lewis Hamilton ezúttal is gyorsabb volt Nico Rosbergnél, aki továbbra is hozza azt a minimumot, ami Hamilton malajziai kiesése után a világbajnokság hajrájában kell neki a vb-cím megszerzéséhez. Nem muszáj nyernie a németnek vasárnap, sőt Hamilton két győzelme esetén egy második és egy harmadik helyezés is elég neki a vb-cím megszerzéséhez.

F1: Hamilton nagyot mentett, Bottas nyerte a brazil sprintet | RallyFeeling.hu

A péntek este rendezett brazil időmérő edzésen Lewis Hamilton volt a leggyorsabb, aki Max Verstappennek több mint négy, Valtteri Bottasnak pedig több mint öt tizedmásodpercet adott, a második sort pedig Perez zárja. Gasly az ötödik, Sainz a hatodik helyről rajtol, majd Leclerc, a két McLaren, a két Alpine és Vettel következik. Raikkönen ezúttal meg tudta verni Giovinazzit, míg Latifi először verte meg Russellt a kvalifikáción – igaz, ez csak a 17. rajthelyre volt elég a kanadai versenyzőnek. Még több F1 hír: Wolff elmagyarázta, miért volt szükséges Hamilton motorcseréje Mondhatni szokás szerint a két Haas-pilóta foglalja el az utolsó két rajthelyet, a Brazil Nagydíj sprintkvalifikációja pedig 20:30-kor veszi majd kezdetét, és 24 körös lesz a verseny. Fontos információ még, hogy Hamilton a vasárnapi versenyre 5 rajthelyes büntetést fog kapni, így ha megnyeri a sprintet, akkor is "csak" a hatodik pozícióból fog rajtolni a nagydíjon a hétszeres világbajnok. Update: Hamiltont és Verstappent is vizsgálják, így nem tekinthető fixnek a rajtrács!

• F1 brazil nagydíj hamilton high school

A brit 11 másodperccel Verstappen mögött tért vissza a pályára (Vettelhez képest 18 szekundum volt a hátránya), az ausztrál pedig Massa visszapillantóját kezdte egyre inkább kitölteni, hogy aztán az első adandó alkalommal bevetődjön mellé, és átvegye a hatodik pozíciót. Hamilton hét kör alatt megfelezte lemaradását a hollandhoz képest, aki folyamatosan arra panaszkodott csapatának, hogy nem tudja megfelelően munkára fogni az abroncsokat. Az 58. körben már kevesebb, mint fél másodperc volt közöttük a különbség, s amíg a Red Bull-pilóta a célegyenes végén kivédekezte a bajnok támadását, négyes kanyar előtt már nem tudott semmit sem tenni a feltekert motorral hajtó brit ellen. Persze a mercedeses nem elégedett meg ennyivel, és azonnal Kimi Raikkönen után vetette magát. Időközben Max Verstappen veszteség nélkül be tudott iktatni egy pluszkiállást, Lewis Hamilton pedig a 66. körtől folyamatosan ott autózott lőtávolban a Ferrari finnje mögött. A brit hiába nyithatta a DRS-t minden körben, előzni nem tudott, így Raikkönen megőrizte harmadik helyét a leintésig.

f1 brazil nagydíj hamilton house and land

Az 51. körben Valtteri Bottas versenyautója vélhetően motorhiba miatt megadta magát, így a finn kénytelen volt kiállni! Az incidens miatt pályára küldték a biztonsági autót! Fotó: Mercedes A Safety Car-periódust kihasználva Verstappen érkezett ismét a bokszba, Hamiltonnak pedig szóltak, hogy csinálja az ellenkezőjét annak, amit a holland: a brit így végül a pályán maradt! Charles Leclerc is érkezett lágy gumikért a bokszba a 4. helyről. A biztonsági autó az 58. kör végén hagyta el a pályát, egy igazán izgalmas sprintfutam következett tehát a hajrában az élen állók – Hamilton, Verstappen, Vettel, Albon és Leclerc – között. Az újraindításnál Hamilton trükközni próbált, ám nem tudta leszakítani magáról Verstappent, aki egy határozott manőverrel bebújt mellé az 1-es kanyarban, és megelőzte a világbajnokot! Fotó: Red Bull Racing / formula1/twitter Alexander Albon közben Vettelt támadta, a Red Bull pilótája pedig gyönyörűen elment a német Ferrarija mellett! 8 körrel a leintés előtt Albon már Hamiltont támadta a 2. helyért, és a Ferrarik sem maradtak le.

Tiger cats vs

Vettel meg is érkezett a thai pilóta mögé, a célegyenes végén pedig kívülről megpróbálkozott az előzéssel, Albon viszont agresszíven visszaverte a támadást. Leclerc 6 körrel a leintés előtt támadást indított Vettel ellen, a célegyenesben el is ment csapattársa mellett, a német azonban visszatámadt, minek következtében a két Ferrari összeütközött! A baleset miatt ismét pályára küldték a biztonsági autót, Hamiltont pedig a bokszba hívták, így Alexander Albon került a 2. helyre, Pierre Gasly pedig a 3. pozícióba. Hamilton a francia versenyző mögé érkezett vissza! A verseny 2 körrel a leintés előtt folytatódott, Hamilton pedig rögtön az újraindítás után megelőzte Gasly-t. Az utolsó körben a Mercedes versenyzője Albont támadta, ám kiütötte a thai pilótát, Gasly pedig lesipuskásként feljött a 2. helyre. Verstappen végül megnyerte a drámai versenyt, Gasly pedig a célegyenesben visszaverte Hamilton támadását, így a 2. helyen ért célba! A további pontszerzők: 4. Sainz, 5. Räikkönen, 6. Giovinazzi, 7.

F1 2017. november 12. vasárnap, 18:35 // 2017-11-12 18:35:00 A német F1-es pilóta a rajtnál megelőzte a pole-ból induló Valtteri Bottast, és végig a kezében tartotta a futamot - Lewis Hamilton a bokszutcából indulva szinte az egész mezőnyt végigelőzte a leintésig. A harmadik helyről induló Kimi Raikkönen számára problémával kezdődött a Brazil Nagydíj: egy rejtélyes elektronikai hiba miatt a Ferrari elveszítette a telemetriai kapcsolatot a finn autójával, de a 2007-es világbajnok legalább el tudott indulni a rajtrácsról, nem úgy, mint Malajziában. A piros lámpák kialvásakor is sikerült megőriznie pozícióját, az élen viszont változás történt: akárcsak Austinban, Sebastian Vettel bebújt Valtteri Bottas mellé, és átvette vezetést. Mögöttük nem volt ilyen sima az első kör: a mezőny második feléből induló Daniel Ricciardót Stoffel Vandoorne pörgette ki a kettes kanyarban, az incidensbe pedig Kevin Magnussen is belekeveredett. Néhány száz méterrel odébb Romain Grosjean és Esteban Ocon akadt össze, a két francia csetepatéjából a Haas-pilóta jött ki jobban, honfitársa autója ugyanis képtelen volt a folytatásra - a Force Indiá-s ezzel karrierje során először adott fel futamot a Forma-1-ben.

Valtteri Bottas, a Mercedes finn pilótája nyerte a sprintfutamot a Forma-1-es Brazil Nagydíj szombati napján, így a vasárnapi versenyt ő kezdheti majd meg az első rajtkockából. A 32 éves Bottas idén harmadszor, pályafutása során pedig már 20. alkalommal szerezte meg az első rajtkockát. A sprintfutamon Bottas mögött a világbajnoki pontversenyt vezető Max Verstappen (Red Bull) ért célba másodikként, Carlos Sainz Jr. (Ferrari) pedig harmadikként, így övék lesz vasárnap a második és a harmadik rajtkocka. A szabálytalan hátsó szárny miatt kapott büntetése nyomán csak a 20. helyről rajtoló, címvédő és hétszeres vb-győztes Lewis Hamilton (Mercedes) ötödik lett a 24 körös szombati viadalon, de a versenyautójának motorelemcseréi miatt szintén van egy büntetése, így vasárnap a 10. pozícióból kezdi majd meg a futamot. A Brazil Nagydíj vasárnap 18 órakor kezdődik.