Elte Koreai Szak / Koreai Szakos Éveim: Rájöttem Valamire

A keleti nyelvek és kultúrák alapképzés tibeti szakirányának tanegységlistája (2019 után felvett hallgatók számára) ide kattintva letölthető. A KÉPZÉSRŐL RÖVIDEN A szakot azoknak ajánljuk, akik szívesen elmélyülnének a tibeti kultúra, irodalom, történelem és vallás területén, valamint szeretnének elsajátítani egy különleges írást és egy olyan nyelvet, amely a napjainkban igen népszerű buddhizmus egyik legfontosabb szakrális nyelve. Tantárgyízelítő A képzés során a klasszikus és mai tibeti nyelv mellett a hallgatók megismerkedhetnek a sokszínű tibeti kultúrával olyan kurzusokon keresztül, mint például: Tibet buddhista kultúrája, Tibeti vallásos művészete, A dalai lámák teokratikus állama, Tibet napjainkban. Érdekességek a szakról A hallgatók már az első héten megtanulják olvasni a tibeti nyelv különleges írását, az első év végére pedig önállóan is képesek lesznek egyszerűbb buddhista szövegeket tibeti nyelvről fordítani. FELVÉTELI INFORMÁCIÓK Érettségi követelmények: magyar nyelv és irodalom vagy történelem és állampolgári ismeretek vagy angol vagy arab vagy digitális kultúra vagy dráma vagy filozófia vagy francia vagy héber vagy japán vagy kínai vagy latin vagy mozgóképkultúra és médiaismeret vagy német vagy olasz vagy orosz vagy spanyol vagy újgörög nyelv.

ELTE koreai szak? (3664453. kérdés)

A filmek kínálata mellett a helyszínek száma is növekedett, így Budapesten a Koreai Kulturális Központban ingyenesen, az Uránia Nemzeti Filmszínházban és a a Sugár Moziban pedig kedvezményes áron tekinthetők meg a filmek. Debrecenben a Művelődési Központ, Pécsen pedig az Egyetem Általános Orvosi Kara biztosít mozitermet az ingyenes vetítéseknek. Szegeden az Belvárosi Moziban kerülnek vászonra a koreai alkotások, melyeket kedvezményes belépőjeggyel tekinthetnek meg az érdeklődők. A fesztivál hivatalos megnyitójára november 10-én 18 órakor kerül sor az Uránia Filmszínházban, egy különleges koreai táncbemutatóval és rövid koncerttel megfűszerezve. A filmvásznon pedig máris ízelítőt kaphatunk a sajátos koreai rendezői felfogásból, illetve képi világból a Kalózok című kosztümös kalandfilm kapcsán. A humoros kalandokat és izgalmas harcjeleneteket ígérő Kalózok 2014 egyik legsikeresebb filmje volt hazájában 8, 7 millió eladott mozijeggyel. Férfi főhőse a hazánkban különösen népszerű Kim Namgil, akinek Egy szépség képmása című filmje már szerepelt a Koreai Filmhét programjában.

2020. 10. 16. Az 1500 kötetből álló és folyamatosan bővülő gyűjtemény a Koreai Nemzeti Könyvtár "Window on Korea" projektje keretében érkezett egyetemünkre. Az ELTE BTK Koreai Tanszéke sikeresen pályázott a Window on Korea projektben, így öt éven keresztül folyamatosan megkapja a legfrissebb szakirodalmi és egyéb kiadványokat a Koreai Nemzeti Könyvtártól. Az oktatók és hallgatók munkáját segítő, jelenleg 1500 kötetes gyűjteményt és az annak otthont adó könyvtártermet csütörtökön avatták fel a Koreai Tanszéken. Az eseményen Borhy László rektor aláírta az ELTE és a Koreai Nemzeti Könyvtár között született megállapodást, majd Hamar Imre nemzetközi rektorhelyettes, az ELTE Távol-keleti Intézetének igazgatója és Lee Dangkweon, a Koreai Kulturális Központ igazgatója leplezték le a könyvtár bejáratánál elhelyezett projekttáblát. A Koreai Nemzeti Könyvtár (NLK) a Window on Korea projektben a világ több kontinensén olyan könyvtárakat hoz létre, amelyek segítik a koreai történelem és kultúra iránt érdeklődő kutatók és hallgatók munkáját.

Így közeledve az első szemeszter végéhez, a vizsgaidőszak drukkja eszembe juttatott egy régi nagy tervet. Már a kezdetek kezdetén azt terveztem, hogy ha/amikor felvételt nyerek az ELTE koreai szakra, belekezdek egy blog írásába. Erről ugyebár szépen megfeledkeztem. :D De pánikra ok egy szál se, itt vagyok és megvalósítom ezt az elfeledett ötletet. Miért akartam egyáltalán blogot írni? Erre még szerencsére emlékszem. Egyrészt szeretek írni, ez mindig is így volt, és a napokban ebben még biztosabb lettem. Másrészt, és ez a régebbi és fontosabb indok: annak idején -közel hét éve-, amikor én tartottam ott, mit meg nem adtam volna egy olyan blogért, ahol arról olvashatok, milyen koreai szakosnak lenni. Sőt, már azt is kincsként tartottam számon, ha olvashattam bármit is Koreáról (a koreai nyelv tanulásának szegényes lehetőségeiről nem is beszélve), ilyen forrás pedig nem sok akadt. H álát adunk az angol nyelv létezéséért, és megváltó segítségéért. :D Pont ezért olyan fontos számomra annak a két lánynak a blogja, akik Koreában töltött ösztöndíjas éveikről írtak, és akiknek a bejegyzéseit a legnagyobb lelkesedéssel, kíváncsisággal és elszántsággal követtem.

Koreai szakos éveim: Rájöttem valamire

  1. Padlófűtés aljzatbeton rétegrend
  2. Szerelem van a levegőben 1. évad 85. rész tartalom
  3. Go soft bokacipő sheets
  4. Egy ropi naplója sorozat
  5. Elte koreai szak sorozat
  6. Praktiker fürdőszoba polc
  7. Koreai szakos éveim: Rájöttem valamire
  8. Elte Koreai Szak Követelmény, Az Elte Tátk Dékánja Kiáll A Társadalmi Nemek Szak Mellett &Laquo; Mérce
  9. Libamell sütése sütőben
  10. Történelem alapképzési szak
  11. Online devizaszámla nyitás 2021
  12. Elektromos pedikűr készlet eladó
elte koreai szak

Felavatták az ELTE BTK koreai könyvtárát | ELTE Alumni Net

elte koreai szak sorozatok

Általános közösségépítő, fakultatív programok a Hallgatói Önkormányzat szervezésében Érettségi követelmények/felvételi vizsgatárgyak: történelem (E) és állampolgári ismeretek v. angol v. digitális kultúra v. filozófia v. földrajz v. francia v. latin nyelv v. magyar nyelv és irodalom v. mozgóképkultúra és médiaismeret v. német v. olasz v. orosz v. spanyol v. társadalomismeret Az elmúlt év felvételi ponthatára: államilag támogatott képzés esetén: 324 önköltséges formában: 284 Felvételi irányszám: 40 < 140 Önköltséges képzés esetén: 300. 000 Ft/félév A képzés alapvető célja a magyar és az egyetemes történelem nagy korszakainak alapos megismertetése, mely során a lényeges összefüggésekre helyezzük a hangsúlyt. A magyar és az egyetemes történelmet nem elkülönítve, hanem egységesen, a kölcsönhatások kiemelésével ismertetjük meg, hogy a hallgatók könnyebben eligazodjanak azokban, és az önálló tanulási/kutatási munka során el tudják helyezni az alapképzésből kimaradó, de önálló tanulmányokkal megszerzett részleteket is.

Kora Újkori Tutori Program, Történeti Kollégium stb. ). A műhely-jellegű szerveződések lehetőséget adnak különböző kutatási témákban történő elmélyülésre, amelyben a hallgató előmenetelét a választott témavezetővel megvalósított rendszeres konzultációk segítik. Ezen kívül az érdeklődők a külsős meghívott előadók prezentációin keresztül a történeti kérdések és források többféle megközelítési módszereit is megismerik. Tudományos diákkörök és "alulról jövő" diákszerveződések: még 2010-ben lelkes mesterszakos hallgatók alapították az I. Tóth Zoltán Tudományos Diákkört, amely azóta is rendszeresen biztosít olyan programokat, amelyek a tudományos ismeretterjesztéssel a hallgatók szakmai fejlődését biztosítják. Meghívott előadók izgalmas, korábban nem hallott témái, valamint tematikus kirándulások mellett az általuk szervezett Paletta konferencia jelenti azt a felületet, ahol lehetőség nyílik a tudományos környezetben való első megnyilatkozásra, publikálásra. Ugyancsak érdekfeszítő témákról hallhatnak az arra fogékonyak a Hadtörténeti Műhely előadás-sorozatában.

villányi-út-74