Etikai Kódex Fogalma, Etikai Codex Fogalma

Etikai bizottság Az Etikai bizottság testülete: Alelnök, Sportigazgató, Football Klubjogász, Etikai bizottság elnöke: Alelnök Eljárási szabályok etikai vétség elkövetése esetén Az etikai szabályok megsértése esetén a Nyíregyháza Spartacus Football Club Kft. etikai eljárást folytathat le. Az etikai eljárást a Nyíregyháza Spartacus Football Club Kft. Etikai Bizottság Elnökéhez címzett írásbeli bejelentéssel kérelmezhető. A kérelem alapján a Nyíregyháza Spartacus Football Club Kft. Etikai Bizottság Elnöke döntést hoz, hogy indít etikai eljárást, vagy sem. A Nyíregyháza Spartacus Football Club Kft. Etikai Bizottság Elnöke az etikai eljárás elrendeléséről vagy megtagadásáról a kezdeményezőt, és az eljárás lefolytatásra jogosult Etikai Bizottságot haladéktalanul értesíti. A Nyíregyháza Spartacus Football Club Kft. Etikai Bizottság Elnöke a keletkezett iratokat az Etikai Bizottság részére átadja. Eljáró szervek: Az etikai eljárás lefolytatására az Etikai Bizottság jogosult. Az Etikai Bizottság három főből álló testület, a Bizottság munkáját az Etikai Bizottság Elnöke irányítja.

Wikipedia

Ha az ember nem él, a többi érték elveszíti jelentőségét. Mi az etika főfeladata? Az etika legfőbb feladata meghatározni azt, "mi az, ami helyes, mi az, ami jó". A döntések olyanok, amelyek állandóan megkövetelik az értékek közötti választást. Az orvosi jog betartása kötelező, az orvosetika a jogon túli követelmény. A egészségügyi törvények és az Etikai Kódex (időrendben) Az első egészségügyi törvény 1876. évi XIV. törvény a közegészségügy rendelkezéséről. 1891. törvény az ipari és gyári alkalmazottak betegsegélyezéséről 1898. évi törvény az Országos Betegápolási Alapról 1936. évi I. Magyar Orvosi Rendtartás 1945 után ezt hatályon kívül helyezték. 1972. évi II. törvény – Egészségügyi Törvény (jellemzője a paternalizmus) 1992. évi LXXIXV. törvény a magzati élet védelméről 1994. évi XXXIV. törvény (kamarai törvény), amely alapján megalakult az Orvosi Kamara. 1995: MOK – Etikai Eljárási Szabályzat 1998 első része: az Etikai Kódex, amely az etikai szabályrendszert tartalmazza (minden orvosra érvényes).

Az Etikai kódexet IDE kattintva PDF formátumban is letöltheti PREAMBULUM Az Európa Tanács Miniszteri Bizottsága által 1992. szeptember 24-én elfogadott és 2001. május 16-án módosított EURÓPAI SPORT CHARTA és SPORT ETIKAI KÓDEX alapelveként jelöli, hogy a FAIR PLAY által képviselt etikai elvek nem önkéntes választáson alapulnak, hanem szerves részei minden sporttevékenységnek, sportpolitikának és sportirányításnak. FAIR PLAY A Fair Play jelentése a tiszta eszközökkel játszott mérkőzés és az ellenféllel szemben tanúsított sportszerű magatartás eszméje. Ez a sport egyik legnemesebb tényezője, hiszen a Fair Play-t maga a sport hozta létre. Ez az eszme azért fontos, mert csak a sportszerű mérkőzés, verseny jelent igazi élményt és szórakozást. A Fair Play fogalma a következő alapelvekben fejezhető ki. Ezek az alapelvek a sportban szerepet vállaló bármely személyre érvényesek. Tiszteletben kell tartani a játékszabályokat, valamint a különböző versenyek, bajnokságok, tornák szabályait. Minden, a játékvezetőkkel és a mérkőzésen résztvevő minden más személlyel (a nézőkkel, a csapatvezetőkkel, a szülőkkel, a média képviselőivel) szembeni sportszerű magatartás érdekében.

Negyedik szakasz: titoktartás, személyes adatok védelme 24. A legszigorúbb titoktartással kezelem ügyfeleimre és megbízóimra vonatkozó összes információt, hacsak máshogy nem rendeli jogszabály. 25. Egyértelmű megállapodást kötök a coachingról szóló információk coach, ügyfél és megbízó közötti átadásáról. 26. Világos megállapodásom van, amikor coachként, coach-mentorként, coaching szupervizorként, vagy trénerként működöm mind az ügyféllel és a megbízóval, tanulóval, mentorálttal, vagy szupervízióban lévővel a feltételekről, amelyek között a titoktartás nem tartható meg (például illegális működés, érvényes bírósági végzés vagy idézés szerint, vagy valószínűsíthető veszély kockázata önmaga, vagy mások ellen, stb) és biztosítom, hogy mind az ügyfél és a megbízó, a tanuló, a mentorált, vagy szupervízióban lévő önálló akaratából és tudatosan írásban egyetért a titoktartásnak ezen korlátaival. Amikor ésszerűen azt hiszem, hogy a fenti körülmények közül egy is fennáll, akkor szükség lehet arra, hogy értesítsem az érintett hatóságot.

Etika – Wikipédia

  • Otp folyószámlahitel hogy mukodik
  • Etikai alapismeretek - Etika fogalma: az A az emberi gyakorlati feladataival a legszorosabban tana. - StuDocu
  • C Vitamin Szérum – C Vitamin Serum Vásárlás

7. Elismerem és megbecsülöm mások hozzájárulását, és csak a saját anyagaimról állítom, hogy én készítettem őket. Értem, hogy ennek a szabálynak a megsértése harmadik fél által kezdeményezhető jogi eljárást vonhat maga után. 8. Minden esetben igyekszem felismerni a saját személyes témáimat, amelyek ronthatják a coaching teljesítményemet vagy a coaching folyamatomat, konfliktusban lehetnek ezekkel vagy zavarhatják ezeket. Késlekedés nélkül szakmai segítséget fogok keresni és meghatározom az akciótervet, beleértve annak meghatározását is, hogy vajon a coaching kapcsolat(ok) felfüggesztése vagy befejezése a megfelelő lépések közé tartozik-e, ha a tények és körülmények ezt szükségszerűvé teszik. 9. Elismerem, hogy az ICF Etikai kódex vonatkozik a coaching ügyfelekkel, coachokkal, tanulókkal, mentoráltakkal és szupervizorokkal való kapcsolatomban. 10. Kutatásokat kompetensen, becsületességgel, az elismert tudományos szabványokat és alkalmazható tárgyi útmutatásokat figyelembe véve vezetek, és beszámolok róluk.

15. Ügyfelem és a megbízó(k) tudomására hozok minden olyan várható anyagi juttatást, amelyet harmadik féltől kaphatok, vagy harmadik félnek juttathatok az ügyfél ajánlásainak eredményeként. 16. Kiegyensúlyozott coach/ügyfél kapcsolatban dolgozom, az ellenszolgáltatás formájától függetlenül. Harmadik szakasz: Professzionális magatartás az ügyfelekkel 17. Etikusan beszélek arról, amit igaznak tartok a coaching folyamat potenciális értékéről vagy magamról mint coach-ról az ügyfelek, a leendő ügyfelek vagy a megbízók számára 18. Körültekintően beszélek róla és igyekszem biztosítani, hogy az első találkozó előtt a coaching ügyfelem és a szponzor(ok) megértsék a coaching természetét, a titoktartás természetét és határait, a pénzügyi megállapodást és a coaching megállapodás minden egyéb vonatkozását. 19. A coaching kapcsolat megkezdése előtt biztosítom, hogy legyen egy világos coaching szolgáltatási megállapodás az ügyféllel és a megbízókkal, és hogy ennek a megállapodásnak az értelmében végezzem a munkámat.

Etikai codex fogalma

A sza badság a filozófia törekvése, miként lehet determinált, ugyanakkor szabad az ember. Determinizmus: A dolgok, jelenségek saját belső vilá gaikon túlmenően környezetüktől és saját múltjuktól egyaránt befolyásoltak, és ezze l együtt maghatározottak (determináltak) Erkölcsi szabadság: a viszonylagos szabadsá g kereti között az embernek lehetősége van a választás, a döntés és a cselekvés megvalósítására, és képes élni ez ekkel a lehetőségekkel Erkölcsi felelősség: az embernek késznek kell lennie a válaszadá sra: mit kezdette a szabadságával. Erkölcsi kategória, miként teljesíti a tár sadalom által vele szemben támasztott és az önmaga álta l felállított erkölcsi követelményeket. Legyen felelősség tudat, belső szemé lyes erkölcsi igényesség, lelkiismeret. Alapja és feltétele: a cselekvési és erkölcsi autonómia. A felelősség problémája:

Ez a megállapodás minden résztvevő szerepét, kötelességeit és jogait tartalmazza. 20. Enyém a felelősség, hogy tudatában legyek és állítsak világos, megfelelő és kulturálisan érzékeny határokat, amelyek kormányozzák a fizikai vagy egyéb interakciókat, amelyek létrejöhetnek az ügyféllel és a megbízóval kapcsolatban. 21. Elkerülök minden romantikus vagy szexuális kapcsolatot az aktuális ügyféllel, vagy szponzorokkal, vagy tanulókkal, vagy szupervizorokkal. Továbbá figyelek bármilyen potenciális szexuális közelségre a felek között, beleértve az én segítőimet, asszisztensemet, és megfelelő lépéseket kezdeményezek az ilyen esetekben, vagy lezárom a megbízási jogviszonyt annak érdekében, hogy biztonságos környezet jöjjön létre. 22. Tiszteletben tartom az ügyfél jogát arra, hogy a folyamat bármelyik pontján megszakítsa a folyamatot, a megállapodás előírásainak megfelelően. Éberen figyelek olyan jelekre, amelyek szerint a coaching kapcsolat értéke változik. 23. Bátorítom az ügyfelet és a megbízót, hogy kezdeményezzenek változtatást, ha azt hiszem, hogy az ügyfél, vagy a megbízó érdekét egy másik coach vagy egy másik erőforrás jobban tudná szolgálni, és javaslom az ügyfélnek mások szakmai szolgáltatását, ha szükségesnek vagy megfelelőnek tartom ezt.

Miképpen kell cselekednie az embernek, valamint az erkölcs eredeté vel és lényegével összefüggő, tulajdonképpeni elméleti problémák Az etika irányai: - elemző, leíró: mit tartalmaz az erkölc s, mitől erkölcsös egy emberi tett. Nem minősít, é rtékel, csak leír. Jellemző → amikor bizonytalan a jó. - Normatív etika: milyen előírások, til tások mentén fogalmazódnak meg az erkölcsi szabályok. Konkrét formában határozza meg a helyes erkölcsi cselekvé s kritériumait. - Társadalom etika: milyen szabályok men tén, kritériumok alapján fogalmazódjanak meg a törvények → az igazságosság feltételeinek elméleti megoldá sa. Liberalizmus: az egyén szabadsá gát priorizálja. Konzervativizmus: az a jó, ami bevált, a hagyomá nyos. Szocialista: egyenlőséget priorizálja, anyagi egyenlőség - nevelőetika: miként biztosítha tó az erkölcsi életmód, annak ellenére, hogy jelen van a szegénység, nyomorúság, igazságtalansá g. Az embere k miként nevelhetők a jóra. Az erkölcs: azon szabályok összessége, amelyet egy közösség elfogad és magá ra nézve kötelezőnek tart.

Az első orvosi etikával foglalkozó könyv 1925-ben jelent meg Orvos Ethika címmel, és Dr. Imre József írta. Honnan ered a kifejezés? Az orvosetikát Hippokratész (Kr. e. 460-377), az "orvostudomány atyja" teremtette meg, aki az empirikus (azaz tapasztalati) ismereteket elsőként foglalta rendszerbe. Kortársai, Platón (Kr. 427–347) és Arisztotelész (Kr. 384–322) is nagyra értékelték személyét, aki az orvosláson kívül tanár, író, bölcsész és természetbúvár is volt. A kifejezés a hippokratészi esküből ered, ami tulajdonképpen egy szerződés. Ennek lényegei a következők: a nem ártás elve (Primum nil nocere) a beteg érdeke a legfőbb törvény (salus aegroti suprema lex esto) a hatalommal való visszaélés tilalma a titoktartás kötelezettsége A benne foglaltak 2500 éve időtálló kritériumok az orvos-beteg kapcsolatban, emellett szabályozza a szakmai tudást, annak továbbadását, a tanítómester és tanítvány viszonyát. Hangsúlyozza az élet védelmét, a beteggel való törődést, a titoktartást: az élet alapérték.

  1. Jack burger étteremlánc
  2. Samsung air track porszivo 3
  3. Lamellás kerítés rögzítése excel
  4. Felső légúti immunerősítő gyerekeknek nyomtathato
dóm-étterem-szombathely